POLONISTYCZNA PRACOWNIA LEGO

Polonistyczna Pracownia Lego to projekt zapoczątkowany w ramach konkursu Projektanci Edukacji. Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie oraz klasa 8E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszczu Gdańskim mieli za zadanie zbudować z klocków swoją interpretację danego pojęcia polonistycznego lub scenę literacką oraz opisać ją w określonej formatce. Zebrane prace służyły powtórzeniu najważniejszych terminów i lektur do egzaminów końcowych.

I edycja projektu była realizowana:

  • w okresie styczeń-luty 2020 w szkole – uczniowie LO tworzyli budowle będące podstawą projektu
  • w czasie pandemii – zdalnie (opis uczniów) oraz stacjonarnie (p. Agnieszka w szkole składała dodatkowe budowle, a uczniowie w domach tworzyli je albo z własnych klocków lub za pomocą generatora do budowania Lego).

Poniżej zbudowane w ramach projektu budowle, a dalej – odnośniki do wpisów prezentujących kolejne motywy. Baza będzie regularnie rozbudowywana!

Dziękuję także wielu osobom prywatnym, które oddały swoje klocki, by ten projekt mógł powstać – Lego wciąż są w użyciu, a zadania cieszą kolejnych uczniów.

Rokrocznie powstają dziesiątki budowli odwzorowujących utwory literackie. Jest rok 2023, a zabawa nadal trwa i końca nie widać :))

Wpisy związane z przedstawionymi motywami:

Share