Forum dyskusyjne Borejków

Forum dyskusyjne Borejków

Jedną z ciekawszych lekcji, jaką miałam swojego czasu okazję przeprowadzić w klasie 6, była ta poświęcona relacjom w książce Noelka Małgorzaty Musierowicz. Książka była omawiana tuż po Kłamczusze tejże autorki, a część klasy znała cały cykl Jeżycjady, dlatego postaci występujące w lekturze nie były im obce. Praca z forum była podsumowaniem lekcji z Musierowicz i projektu, które uczennice realizowały na temat śladów jej książek we współczesnym Poznaniu.
Klasa została podzielona na pary i każda z nich dostała do dyspozycji komputer z dostępem do internetu. Przed lekcją założyłam forum dyskusyjne (dostępne pod tym adresem) i fikcyjne konta – dla każdej pary jedno. Uczestnikami dyskusji mieli być bohaterowie lektury, w których wcielały się uczennice. Na stronie, jako administrator, założyłam także główne wątki, odpowiadające temu, o czym rozmawiałyśmy na lekcjach.
Po rozdaniu loginów, sprawdzeniu, czy każda para zalogowała się i wie, jak obsługiwać forum… zaczęła się dyskusja 🙂 Nie ukrywam, że sama forma dla dziewcząt była już bardzo atrakcyjna. Widziały na bieżąco swoje odpowiedzi, bardzo wczuwały się w przypisane role i co najważniejsze – dbały o pisownię i zgodność wypowiedzi z lekturą. Czas tak szybko minął, że zanim się obejrzałyśmy, już było po wszystkim!

Myślę, że jeszcze nie raz powtórzę podobną zabawę z innymi klasami. Może tym razem lepszy będzie Facebook? Zobaczymy, co przyniesie nowy rok!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *